هید قاسم اسفندیاری در هشتم فروردین سال 1343 شمسی در یک خانواده دین باور و پارسا در روستای برگه از توابع شهرستان ساری به دنیا آمد سالهای کودکی را در این روستا سپری نمود دوره ابتدایی را تا کلاس چهارم در مدرسه روستای برگه با موفقیت گذراند  همواره شاگرد با اخلاق و ممتاز بود و سپس در یکی از دبستانهای شهرستان ساری ثبت نام نموده وکلاس پنجم ابتدایی را در آن شهر گذراند ودوره راهنمائی را در شهر نکا با نمرات عالی طی نموده و برای ادامه تحصیل مجددا به شهرستان ساری مراجعه در هنرستان شیمی صنعتی جابربن حیان ثبت نام نموده در این آموزشگاه نیز شاگرد با انضباط و ممتاز بوده است شهید قاسم جوانی پاکیزه دل وخوش طبع بود که تربیت مذهبی اش در دامان پدر و مادری مومن و متعهد و مهربان از او انسانی متدین و پرهیزگار ساخته بود اخلاق نیکوی اسلامیش مهربانی وتواضعش سبب علاقه ی همه آشنایان ودوستانش به او گردیده بود . درس را با اخلاق همراه داشت وهماهنگ با درس وتهذیب نفس مبارزی بی قرار بود که برای استقرار حاکمیت اسلام بر جامعه از هیچ کوششی روگردان نبود . از قشر دهقانی جامعه برخاسته از اینرو محرومیتها و دردهای جامعه اش را بخوبی می شناخت ومیدانست محرومان چگونه روزگار می گذرانند و درد فقر و رنج و جهل چیست .

 

علاقه فراوانی به امام امت داشت وبه انقلاب  اسلامی به دیده احترام و سپاسگذاری می نگریست او تنها پسر خانواده  و دلگرمی وامید پدر و مادر و خواهرش وهمچنین نسبت به خانواده اش بسیار مهربان بود .

شهید قاسم مبارزاتش را همراه حرکت انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل آغاز کرد و در حدود توانایی و کارایی خویش به خدمت و فعالیت مشغول شد و در اکثر راهپیمائی و تظاهرات شهر نکا شرکت داشت  و هر جا وظیفه خویش را در حضور یا خدمت می پنداشت حاضر و فعال بود .

با پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 به خدماتش افزود و برای حفظ و پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی عاشقانه زحمت می کشید در آذرماه سال 58 بعنوان عضوذخیره سپاه پاسداران نکا درآمد و مدتی را در ترکمن صحرا ماموریت می یابد.

تا در خاموش ساختن آتش فتنه ای که دستهای ناپاک استکبار با تحریک قوم گرایی و نژادی در آن منطقه بوجود آمده بود سهمی داشته ، و با همکاری سایر برادران سپاه با منافقان منطقه به نبرد پردازد.

با آغاز جنگ تحمیلی و حملات لشکریان صدام این نوکر امپریالیسم به مرزهای میهن اسلامی ما او به فرمان امام راحل مبنی بر تشکیل ارتش بیست میلیونی به کلاسهای آموزش نظامی رفت و یکدوره فنون رزم و طرز کاربرد سلاح ها را آموخت . وقتی آمادگی لازم برای رویاروئی با دشمتان م در جبهه های نبرد بدست آورد در سال 59 دست از تحصیلاتش کشید عازم مریوان کردستان شد و در آنجا با خود فروختگان داخلی و کومله ها به نبرد پرداخته وبه گفته همرزمان او شهامتهای بی نظیری طی چندین عملیات به خرج داد و پس از پایان مأموریتش از کردستان به منزلش بر می گردد و به درسش ادامه می دهد .

دل بیقرارش تحمل نمی آورد مجددا دست از تحصیلش کشید و از طریق بسیج سپاه روانه جبهه های غرب کشور شد و این بار در جبهه های حق علیه باطل شروع به جنگیدن با مزدوران بعثی نمود و در عملیات لااله الا الله که با رمز محمد رسول الله (ص) صورت گرفت شرکت نمود و در این عملیات نیز ایثار گریهای زیادی از خود نشان  داد و پس از پایان عملیات به نزد خانواده اش برگشت و به تحصیل خود ادامه دارد و در امتحانات خرداد سال 61 با موفقیت موفق به اخذ دیپلم گردید .

شهید  قاسم بعد از اخذ دیپلم برای سومین بار به ندای هل من ناصر حسینی زمان پاسخ می دهد و بسوی جبهه های جنوب کشور عازم می شود و به خوزستان می رود و مدتی را در پایگاه شهید بهشتی اهواز گذراند تا اینکه عملیات محرم با رمز یا زینب(ع) شروع و شهید با شور و شوق و با اخلاص کامل در این عملیات سرنوشت ساز شرکت نموده و بنا به گفته همسنگرانش شهید قاسم در این عملیات  تیر بارچی بوده و برای شکستن صفوف از خدا بی خبران با دیگر برادران رزمنده بر دشمن یورش می برد. در همین عملیات بود که لشکریان عبیدالله بن زیاد زمان با گلوله آرپی چی دستانش را قطع نموده و او و همانند حضرت ابولفضل با شجاعت و شهامت بی نظیر با دست چپ ماشه تیر بار را کشید و گلوله های آتشین خود را بر سر دشمنان اسلام می ریخت از آنجائیکه آرزوی ایشان شهادت در راه خدا بود . به مبارزه با یزیدیان زمان خود ادامه داد سرانجام با شلیک تیر به سر آن بزرگوار در تاریخ شانزدهم آبانماه هزار و سیصد و شست و یک 1361 در جبهه موسیان در عملیات محرم در خون خویش غلطید و به سعادت شهادت نایل آمد و داغی بزرگ به دل مادر و پدر و خواهران و دیگر اقوام و آشنایان گذاشت .پوستری از شهید بزرگوار در آستانه سالگرد این شهید
لاله های روستای برگه شهید ,عملیات ,قاسم ,نموده ,اسلامی ,کشید ,انقلاب اسلامی ,شهرستان ساری ,شهید قاسم ,روستای برگه ,عملیات محرم منبع

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

عسل فان خدا مشاوره تلفنی تحصیلی 98-song02 سفر به دور دنیا قالیشویی در اصفهان | خلیج فارس نظافت صنعتی فروشگاه فایل پرگار کتابخانه امام خمینی"ره" عنوان یا پرسش پژوهش کلاس هفتم دانلود رایگان کتاب نبرد درالوک تنگ کننده واژن گیاهی نی نی سایت داستان باخواهر دانلود آهنگ واسم خبر آوردن رخت عروسی دوختی دانلود سنگ صبور گلشیفته فیلم تلگرام طلایی ورژن پاین منظور از اینکه همه افراد در مقابل قانون مساوی هستند چیست مثال بزنید کد آهنگ پیشواز دانلودترانهعلینیکازاده.سیگار